MXN83NF/A
Out of stock
iPad mini, 8.3" Liquid Retina, IPS, 2266 x 1488, Apple A17 Pro, 128GB, Wi‑Fi 6E, Bluetooth 5.3, 12MP + 12MP, iPadOS 18
  • Apple Intelligence
  • A17 Pro chip. Portable powerhouse
  • Apple Pencil Pro. Limitless creativity
  • Four gorgeous colors
  • Single-handedly awesome
More Information
Display 8.3"
Operating system iPadOS 18
Mobile network connection No
SKU MXN83NF/A
EAN 0195949729430
Manufacturer Apple
Availability Y
Product Family iPad
Product Series mini (7th generation)
You may also be interested in
Compare Products
Product Apple iPad mini 7th Gen 8.3in A17 Pro Wi-Fi+Cellular 128GB - Grey Apple iPad mini 7th Gen 8.3in A17 Pro...
Apple iPad mini 7th Gen 8.3in A17 Pro Wi-Fi+Cellular 256GB - Purple Apple iPad mini 7th Gen 8.3in A17 Pro...
Apple iPad mini A17 Pro Wi-Fi 256GB - Purple Apple iPad mini A17 Pro Wi-Fi 256GB -...
Apple iPad mini A17 Pro Wi-Fi 256GB - Blue Apple iPad mini A17 Pro Wi-Fi 256GB -...
SKU
MXPN3NF/A
MXPY3NF/A
MXNE3NF/A
MXNC3NF/A
Manufacturer
Apple
Apple
Product colour
Grey
Purple
Purple
Blue
Card reader integrated
N
N
Mobile network connection
Y
Y
Form factor
Slate
Slate
Rear camera type
Single camera
Single camera
Display diagonal
7" to 10"
7" to 10"
7" to 10"
7" to 10"